Reportaż z imprezy z okazji 18 osiemnastki

Autor: administrator Lukata.pl In: Fotografia On: Komentarz: 0 Hit: 1348
Reportaż z imprezy z okazji 18 osiemnastki

Kolejna impreza z aparatem za nami.
Tym razem pojawiliśmy się w Rudzie Śląskiej na imprezie z okazji 18 urodzin. Cała impreza to jedna wielka niespodzianka dla solenizanta. Impreza była organizowana przez rodziców w wielkiej tajemnicy. Nasz fotograf miał okazję uwiecznić całe przedsięwzięcie.

Zdjęcia reporterskie podstawą podczas robienia zdjęć na osiemnastce

Reportaż kojarzy się nam ze zdjęciami podczas jakiegoś koncertu, jakiegoś wydarzenia kulturalnego etc. My tworzymy reportaże również na wszelkiego rodzaju imprezach i przyjęciach, wszak to również wydarzenie dla tych co organizują takie przyjęcie np. z okazji wspomnianej wyżej osiemnastki.
Co to jest reportaż?
Jest to swego rodzaju sprawozdanie z jakiegoś wydarzenia, relację czegoś, czego było się świadkiem. Tak też robiąc zdjęcia głównie skupiamy się na tym aby przekazać na naszych fotografiach wszystkie zdarzenia, których byliśmy świadkiem.

Pamiątka na całe życie

Kolejnym ważnym aspektem podczas naszej pracy na imprezie z okazji 18 stki jest pozostawienie pamiątki w postaci zdjęć. Zdjęcia robi się po to aby ktoś do tych zdjęć wracał, najlepiej aby robił to bardzo często. Dla nas jest to wyznacznikiem, że materiał przygotowany dla naszego klienta się podoba. W ten sposób nasza praca jako fotografa zostaje doceniona. To chyba największa zapłata za wykonanie zlecenia.

Zdjęcia na 18 urodzinach - chronologia zdarzeń

Taka impreza jak osiemnastka ma swoją chronologię. Tak jak na weselu są pewne zdarzenia, które następują jedne po drugim. Jako fotograf towarzyszymy im wszystkim. Są pewne sytuacje, które są ważne dla organizatora oraz uczestników przyjęcia. My jesteśmy podczas każdego z nich. Tak jak wspomniałem wyżej, najważniejsza jest pamiątka.

Przygotowania

Oczekiwanie gości na przybycie solenizanta, przygotowanie personelu lokalu, rozmowy rodzinne. To wszystko trzeba pokazać. Tak jak każde opowiadanie ma wstęp, rozwinięcie oraz zakończenie, tak nasz reportaż również posiada te cechy. Tworzymy opowiadanie z imprezy.

Rozlewanie szampana na 18 stce 

Przybycie solenizanta

Solenizant przybył na miejsce imprezy. Jesteśmy razem z nim. W przypadku ostatniego reportażu było to o tyle ciekawsze, że była to całkowita niespodzianka dla solenizanta.

Przybycie solenizanta na 18 stce Rozpoczęcie 18 stki

Składanie życzeń

Każdy z gości chce złożyć życzenia, pogratulować. Jesteśmy gotowi cyknąć zdjęcie, upamiętnić tę chwilę. Jest to jeden z ważniejszych punktów całej imprezy. Nie zapomnieliśmy również o tym.

Życzenia na 18 stce Życzenia na 18 stce

Tort

Wjeżdża tort, z reguły im bardziej efektowny tym ciekawsze zdjęcia. Jestem przygotowany i staram się zrobić najciekawsze zdjęcia i ujęcia. Być na imprezie i nie zrobić zdjęcia z tortem to błąd na który nie możemy sobie pozwolić.

Wjazd tortu na 18 stce Krojenie tortu na 18 stce

Tańce i zabawa

Impreza się rozkręca, puszczają hamulce i każdy zaczyna się bawić. Jesteśmy z wszystkimi i uwieczniamy co lepsze kawałki. Zdjęcia z zabawy to najlepsza pamiątka i do tych zdjęć najczęściej wracamy. Uwielbiam, gdy impreza odbywa się przy ferii kolorowych migających świateł. Kolorowe zdjęcia dodają klimatu całej imprezie.

Taniec na 18 stce Zabawa na 18 stce Dziewczyny na 18 stce Meksykanie na 18 stce 18 uderzeń w dorosłość

Konkursy

Dobrze gdy DJ organizuje wszelkiego rodzaju konkursy. Im więcej konkurencji, tym ciekawsze zdjęcia oraz wspomnienia z osiemnastki. Ale przecież o to chodzi.

Zabawa budowanie na 18 stce Hula Hop na 18 stce Poprzeczka na 18 stce

Zdjęcie grupowe

Co prawda takie zdjęcie wykonujemy wcześniej niebawem po rozpoczęciu imprezy, póki jeszcze wszyscy goście są uchwytni, ale takie zdjęcie musi być. To chyba nie podlega jakiejkolwiek dyskusji.

Zdjęcie grupowe z 18 stki

Pamiątkowe zdjęcia z kolegami i rodziną

Każdy chce sobie zrobić zdjęcie z solenizantem. Zazwyczaj jest zawsze moment na to aby kilka takich zdjęć wykonać dla wszystkich chętnych.

Zdjęcie koleżeńskie na 18 stce Zdjęcie rodzinne na 18 stce

Zabawa przy stole

Przy stole wiele się dzieje. Tam też goście nieźle się bawią. To również fotografujemy. Takie zdjęcia są doskonałym uzupełnieniem całego reportażu.

Przebieranie na 18 stce Maski weneckie na 18 stce Rozmowy przy stole na 18 stce Zabawa przy stole na 18 stce

Wszystkie cele zostały zrealizowane, goście zadowoleni, impreza się udała.
Teraz pozostały wspomnienia, do których będziemy wracać.
Jestem przekonany, że zdjęcia wykonane przez nas znajdą swoje zaszczytne miejsce w albumie rodzinnym na całe życie.

Komentarze

Wyślij swój komentarz

Latest posts

Autor: administrator Lukata.pl Kategoria: Pudełka Data publikacji:

Dziękujemy za przybycie na Roczek

Autor: administrator Lukata.pl Kategoria: Zaproszenia Data publikacji:

Zaproszenia ze zdjęciem dziecka

Autor: administrator Lukata.pl Kategoria: Dekoracje Data publikacji:

Dekorujemy ołtarz z okazji rocznicy kapłaństwa

Autor: administrator Lukata.pl Kategoria: Fotografia Data publikacji:

Zdjęcia na przyjęciu z okazji prymicji kapłańskich

Autor: administrator Lukata.pl Kategoria: Fotografia Data publikacji:

Fotografujemy na Bierzmowaniu