Zapraszamy na chrzest w dobrym stylu

Autor: administrator Lukata.pl In: Zaproszenia On: Komentarz: 0 Hit: 851
Zapraszamy na chrzest w dobrym stylu

Chrzest dziecka to pierwsze bardzo ważne wydarzenie w życiu dziecka oraz jego rodziców. Zapewne dziecko nie będzie nic pamiętać z tej uroczystości, nie zmienia to faktu, że chcesz zadbać aby chrzest święty oraz samo przyjęcie wypadło jak najlepiej.
Oczywiście sposobów na zatrzymanie tej chwili jest wiele począwszy od pamiątkowych zdjęć z uroczystości mszy świętej oraz z przyjęcia, jak również wszelkiego rodzaju pamiątkach z chrztu. Ale wróćmy do samych przygotowań.

Przygotowania do chrztu czyli o niczym nie zapomnieć

Ustalasz termin chrztu wraz z księdzem, przyszedł czas na zakup świecy chrzcielnej, białej szaty, ubranka. Bardzo ważne również dla Ciebie jest wyznaczenie chrzestnych. Najczęściej jest to ktoś z bliskiej rodziny – siostra, brat, kuzyn. Ważne aby wybrać kogoś, kto będzie brał również odpowiedzialność za wychowanie Twojego dziecka, bo przecież nie o prezenty tutaj chodzi.
Więc masz już wszystko przemyślane, przygotowane. Wybraliście już restaurację, w której zorganizujecie przyjęcie.

Masz już wszystko zaplanowane, czas zaprosić swoich gości

Przyszedł czas na zaproszenie swoich gości. Niby prosta sprawa, ale jak to zrobić? Nie zawsze jest to takie oczywiste.
Sposobów na zaproszenie na chrzest może być wiele, wszystko zależy od tego kogo zapraszamy i gdzie kto mieszka. Najczęstszym sposobem jest zakup odpowiednio dobranego zaproszenia. Na rynku jest mnóstwo produktów, jest z czego wybierać. Uwierz, że wybór odpowiedniego zaproszenia może przyprawić o zawrót głowy bardziej niż wybór odpowiedniego ciuszka dla Twojego maluszka. Czasem wystarczy zaprosić słownie, poinformować od planowanym chrzcie ale czy o to chodzi? Stanowczo odradzam zaproszenie przez wysłanie „prostego” sms-a lub co najgorsze e-maila, aczkolwiek takie sytuacje również się zdarzają. Zaproszenie w odpowiedniej formie ma nie tylko wydźwięk informacyjny, ale zaproszenie odpowiednio dobrane nadaje rangi temu wydarzeniu. Wszak w centrum całej uroczystości będzie Twój maluch, jednak rodzina będzie częścią tej uroczystości. Sam fakt, że chcesz zaprosić ich na chrzest świadczy o tym, że są dla Ciebie ważni. Wręczając im zaproszenie będą czuli się zaszczyceni, że mogą być świadkiem, jak Twój syn lub córeczka przyjmują chrzest. Podobnie ma się sprawa z wyborem i zaproszeniem na uroczystość matki chrzestnej oraz ojca chrzestnego. Bardzo często zdarza się, że dla chrzestnych przygotowujemy zaproszenia specjalnie dla nich, przez co chce się podkreślić ważność ich roli, jaką będą pełnić w życiu Twojego dziecka. Jest to działanie jak najbardziej zrozumiałe i myślę że nawet wskazane.

Wybierz odpowiednie zaproszenie odpowiednio dopasowane do uroczystości chrztu

No dobrze, wiemy już po co zapraszać i jak. Ale jakie zaproszenie wybrać? Kupić w sklepie papierniczym czy zrobić samemu? A może zlecić komuś, kto takie zaproszenie wykona dla Ciebie?
Tu wszystko zależy od tego czego oczekujesz i jakie masz upodobania. Najbardziej „cenne” są te zrobione własnoręcznie. Twój wkład w zrobienie takiego zaproszenia na pewno zostanie doceniony. Czasem nie masz czasu, lub nawet po prostu pomysłu na takie zaproszenie. W tej sytuacji pozostaje zlecić to odpowiedniej firmie, która przygotuje takie zaproszenie specjalnie dla Ciebie.
Jakie zaproszenie wybrać? Wzory do wyboru są naprawdę bardzo różne, możesz wybrać proste, drukowane zaproszenia z elementami chrztu, ale możesz wybrać coś bardziej wyszukanego. Bardzo modne są zaproszenia ze zdjęciem dziecka. Jest to doskonała okazja do tego aby pokazać swojego słodkiego malucha najbliższym. Takie zaproszenie doskonale sprawdzi się w sytuacji, kiedy będziesz wysyłać zaproszenie do rodziny pocztą i nie masz możliwości osobiście im wręczyć i zaprosić ich na chrzest.

Samo zaproszenie jest również pamiątką chrztu świętego

Bardzo ważnym aspektem takiego zaproszenia jest również to, że takie zaproszenie jednocześnie staje się pamiątką dla Twoich gości, niejednokrotnie na całe życie. Wyobraź sobie sytuację, jak wręczasz takie zaproszenie na chrzest babci oraz dziadkowi malucha i widzisz te wzruszenie w ich oczach. Emocje wywołane w ten sposób są nie do zastąpienia czymkolwiek. Czasem na pozór mały drobiazg może sprawić bardzo wiele. Odpowiednio dobrane zaproszenie może Ci w tym pomóc.
Dobierając zaproszenie ważnym elementem jest również treść takiego zaproszenia. Dobrze byłoby, jakby na pierwszej stronie była umieszczona informacja, na jaką uroczystość jest to zaproszenie, a w przypadku zaproszenia personalizowanego warto umieścić imię dziecka oraz datę chrztu, przez co od razu zapraszana osoba uświadamia sobie, jaki dzień będzie najważniejszy w najbliższym czasie. A przecież co może być ważniejszego w tej chwili od chrztu twojego maleństwa? W treści w środku dobrze jest umieścić odpowiedni wiersz, który jednoznacznie kojarzy się z chrztem, a na kolejnej stronie umieścić podstawowe dane, czyli kogo zapraszamy oraz szczegółowe dane, gdzie odbędzie się chrzest oraz przyjęcie. Można dodać również prośbę o potwierdzenie przybycia, ale ma to sens w sytuacji, kiedy czas do uroczystości jest wystarczająco długi.

Wybierz jakość. Na tym się nigdy nie oszczędza

W wyborze odpowiedniego zaproszenia jest bardzo ważne, jak wykonane są takie zaproszenia, z jakich materiałów, z jakiego papieru. Czy papier wykorzystany jest odpowiednio twardy oraz czy wydruk zdjęcia jest wysokiej jakości. Wszystko po to, aby wyeliminować rozczarowanie w momencie otrzymania przesyłki z zaproszeniami.

Na chrzest zaproś najbliższych odpowiednio szybciej

Kiedy zapraszać?
Myślę, że okres 1 miesiąca jest wystarczający. Dobrze jest przed oficjalnym zaproszeniem poinformować telefonicznie lub osobiście o przygotowaniach do chrztu, w tej kwestii nie ma jednoznacznej wskazówki co to takiej formy zaproszenia. Jeśli jest taka możliwość, to nie ma się nad czym zastanawiać.

Tak przygotowani możecie być pewni, że uroczystość chrztu Twojego dziecka będzie wyjątkowe i co najważniejsze pozostanie w Twojej pamięci oraz pamięci Twoich gości na całe życie. 

Komentarze

Wyślij swój komentarz

Latest posts

Autor: administrator Lukata.pl Kategoria: Pudełka Data publikacji:

Dziękujemy za przybycie na Roczek

Autor: administrator Lukata.pl Kategoria: Zaproszenia Data publikacji:

Zaproszenia ze zdjęciem dziecka

Autor: administrator Lukata.pl Kategoria: Dekoracje Data publikacji:

Dekorujemy ołtarz z okazji rocznicy kapłaństwa

Autor: administrator Lukata.pl Kategoria: Fotografia Data publikacji:

Zdjęcia na przyjęciu z okazji prymicji kapłańskich

Autor: administrator Lukata.pl Kategoria: Fotografia Data publikacji:

Fotografujemy na Bierzmowaniu